Vegas ortopedický taštičkový - Modern M4 - nábytok, matrace, matrace Vegas, postele,sedačky | unimier.sk

 
 
 

obchod@unimier.sk

 
 

032 65 82 872    mobil : 0902 901 133        

 
 
 
 

Matrace

Vegas ortopedický taštičkový - Modern M4

Výrobca:VEGAS
Kód produktu:MODERN M4
Dodacia lehota
Dodacia lehota: 2 týždne
Ušetríte: 30 % Bežná cena: 618,00 € 432,60 €
Technické parametre:
:

Typ matraca: taštičkový
Výška: 23 cm
Nosnosť: do 140 kg
Tvrdosť: 4 - stredne tvrdý (vrchná strana)
  5 - tvrdý (spodná strana)
Záruka: 20 rokov na taštičkové jadro
  36 mesiacov na celý matrac

technológie

Ortopedický taštičkový matrac - Vegas modern M4

Čím sa vyznačuje taštičkový matrac Vegas model M4

Najoceňovanejšie a najobľúbenejšie tvrdé matrace na Slovensku. Pevné taštičkové jadro Medizone X1200 použité v celej kolekcii Modern patrí svojím výnimočným usporiadaním pružiniek k unikátom v strednej Európe. Práve usporiadanie taštičiek v tvare včelieho plástu robí tento model tak tvrdým a zároveň prispôsobivým. Vysoká nosnosť lôžka až 160kg na jednu osobu umožňuje matrac používať aj v podmienkach s vyšším momentálnym zaťažením. Climalatex - špeciálne upravená latexová doska s vysokou hustotou 65 kg/m3 - zlepšuje odvod vlhkosti a vďaka unikátnej profilácii znižuje tlak na cievy a pokožku počas spánku. Matrace z kolekcie Modern je vhodné položiť na lamelové rošty s medzerou medzi lamelami menšou ako 4 cm napríklad model Komfort Fix Lux.

Pre koho je vhodný matrac Vegas model M4

Matrac je vhodný pre deti, pre ktoré je vhodná najmä tvrdšia časť matraca. Následne po dosiahnutí veku 20-23 rokov sa matrac jednoducho otočí na druhú mäkšiu stranu a už dospelý človek ho môže využívať ďalej. Keďže matrac patrí medzi najtvrdšie matrace vôbec odporúča sa hlavne ľuďom s problémami s hornou časťou chrbtice. Jeho vysoký stupeň tvrdosti ocenia aj aktívni športovci, či ťažko pracujúci ľudia (stavbári, baníci). Ľudia s nadmernou ale nepravidelnou fyzickou námahou ocenia hlavne možnosť otáčať matrac a tak meniť jeho tvrdosť. V prípade, že lekár počas zdravotných problémov pacienta odporučil spať na tvrdom lôžku je model M4 veľkou výhodou. Nemusíte kupovať nový matrac len na krátke použitie, stačí ho len otočiť. Navyše tvrdé ale lacné matrace na krátke použitie rýchlo strácajú svoju tvrdosť, čo môže mať za následky ešte väčšie problémy ako pred začatím liečby. Matrac sa odporúča aj pri častom spánku na chrbte, pričom veľkou pomôckou je aj nižší anatomický vankúš napríklad model 12, ktorý zabezpečuje relaxáciu krku a šije. Ak máte záujem o mäkší matrac rovnakej kvality odporúčame porovnanie s ortopedickým matracom model Modern M1.

Popis zloženia modelu M4

Taštičkový matrac model Modern M4 je zložený z jadra Medizone X1200, ktoré obsahuje až 1200 pružín na matrac. Pružinky sú usporiadané do šesťuholníka, vďaka čomu je jadro pevné a vydrží aj vysoké zaťaženie. Najtvrdšia strana produktu je pokrytá hrubou kokosovou doskou impregnovanou latexom v celom jej objeme. Vďaka tomu je strana matraca veľmi tvrdá, no na druhej strane aj veľmi pružná a svoju tuhosť si zachováva dlhé roky. Druhá mäkšia strana obsahuje len 1 cm kokosovej dosky a 3 cm Climalatexu. Poťah matraca je vyrobený kombináciou prírodných a syntetických materiálov, ktoré stoja za všetkými pozitívnymi vlastnosťami. Poťah s obsahom iónov zinku má priaznivé kozmetické účinky na pokožku a podporuje jej regeneráciu. Váha vrchnej poťahovej látky je 300 g/m2. Poťah Smartcel sa dá odzipsovať po všetkých 4 stranách na dve polovice a dá sa prať na 40°C. Taštičkový matrac model M4 je antialergický a hygienický.

Prečo si vybrať práve model M4

Správne podopiera chrbticu vďaka hustému usporiadaniu taštičiek a tvrdosti kokosovej dosky. Rozdielna tvrdosť strán umožňuje používať matrac aj keď už dieťa vyrastie. Tento matrac je preto veľmi rozumnou investíciou do zdravia dieťaťa. Kvalitu matraca zvýrazňuje 25 ročná záruka na taštičkové jadro. Vďaka tomu získate produkt na dlhé roky, ktorý nemusíte vymieňať a utrácať ďalšie a ďalšie peniaze. Matrac vieme navyše vyrobiť presne na mieru, takže ak máte posteľ s rozmerom 184x195 cm, taký matrac vám aj dodáme a to dokonca bez príplatku. Kúpou matraca Vegas výrazne podporujete slovenské produkty, keďže spoločnosť Vegas nakupuje komponenty pre matrace aj na Slovensku a v Česku a následne ich vyváža v podobe matracov takmer do celého sveta. Navyše nezávislé ocenenia, ktoré naša spoločnosť pravidelne získava sú dôkazom a zárukou toho, že váš výber je garantovaný, vyberáte naozaj u profesionálov a toho, že vaše peniaze nie sú vyhodené za neoverené produkty.

Zloženie

1 Poťah Poťah Smartcel Snímateľný poťah z úpletu Smartcel Sensitive obsahuje oxid zinku, ktorý má priaznivý kozmetickýefekt na pokožku a podporuje jej regeneráciu. Zinkové ióny predchadzajú hromadeniuprachových roztočov a vzniku zápachov.
2 Climalatex Climalatex Druh latexu so zosilnenou perforáciou a zlepšenými vlastnosťami odvádzania vlhkosti. Mátvarovaný povrch zo siedmimi zónami komfortu a mikromasážnym efektom. Spoľahlivo saprispôsobí tvaru tela a poskytne mu úplný relax.
3 Kokosová doska Kokosová vrstva Prírodný materiál pozostávajúci z lisovaných kokosových vlákien plne impregnovanýchlatexom. Vrstva pevných a odolných kokosových vlákien sa používa pre zvýšenie tvrdostimatraca.
4 Medizone X1200 Medizone X1200 Unikátny blok nezávislých pružín z ocele s rozličnými zónami. Vyvážené rozloženie zónpo dĺžke matraca najefektívnejšie zohľadňuje anatómiu ľudského tela. Rozloženie pružínv podobe včelieho plástu zvyšuje ortopedický efekt matraca a jeho maximálne prípustnézaťaženie.

 

Atypické rozmery

Matrace je možné vyrobiť aj v atypických rozmeroch na 1cm presne v cene za najbližší vyšší rozmer. Napríklad cena matraca v rozmere 86x194cm je rovnaká ako cena matraca v rozmere 90x200cm. Cena matracov v rozmere od 200x200cm sa vypočítava percentuálne, za každých 10cm navyše 5%.

Technická špecifikácia

Parametre matraca
Veková kategória pre dospelých
Maximálna nosnosť na jednu osobu 140 kg
Tvrdosť (vrchná strana) 4 - stredne tvrdý
Tvrdosť (spodná strana) 5 - tvrdý
Výška vrátane poťahu 23 cm
Jadro matraca Medizone X1200
Počet pružín na m2 296
Látka poťahu Smartcel Sensitive
Prevedenie «zima-leto» Príplatková možnosť (pridáva sa vrstva ovčej vlny)
Snímateľný poťah Áno
Záruka na jadro 25 rokov
Záruka na celý matrac 36 mesiacov
Hmotnosť (pri rozmere 90x200 cm) 28 kg
Vhodná podložka nepolohovateľný lamelový alebo pevný rošt